Van egy ország, amely óriási előnyhöz juthat attól, hogy Donald Trump Európával feszültséget generál.

A lap úgy tudja, Erdogan elnök szorosabbra akarja fűzni az EU-val ápolt kapcsolatát katonai téren és két olyan dolog van, amelyben úgy látja, jelentős együttműködési potenciál van:
Az első téma kapcsán Törökország úgy véli, hogy nem harci feladatokat ellátó katonákat küldhetnének Ukrajna területére. E katonák fő feladata az lenne, hogy figyelemmel kísérjék egy lehetséges orosz-ukrán tűzszünet betartását, így hozzájárulva a régió stabilitásához és a béke megőrzéséhez.
Másrészt pedig felkínálnák a gyorsan növekvő török hadiipar termékeit az újrafegyverkező EU-nak.
Törökország folyamatosan bővíti védelmi iparának lehetőségeit, egyre nagyobb szerepet vállalva a lőszergyártás terén. Emellett a dróntechnológia fejlesztésében is komoly előrelépéseket tett, miközben hajógyártó kapacitásait is jelentősen növelte. Ráadásul a páncélozott járművek gyártásába is belefogott, ezzel tovább erősítve katonai potenciálját.
A hírek szerint Törökország célja ezzel nem csupán anyagi előnyök megszerzése, hanem az is, hogy visszanyerje helyét olyan NATO- és EU-partnerségekben, mint például a PESCO. Ezen túlmenően a török vezetés abban bízik, hogy az EU mérsékelni fogja a Törökországgal szembeni vámokat és vízumkorlátozásokat is.
A török hadiipar termékeit egyébként többnyire feltörekvő afrikai és közel-keleti országok vásárolják, de a Nurol Makina páncélozott járműveit a Magyar Honvédség is használja, illetve a Bayrakta TB2-es jelenleg a világ legnagyobb darabszámban értékesített dedikált katonai csapásmérő drónja.