Tíz autóból kilenc sofőr számára rejtély marad, hogy milyen funkcióval bír ez a gomb az autóban. Te tudod, mire használható?


Mikor érdemes használni a belső keringetést?

A belső levegő keringetése kiváló megoldás rövid távú hűtés vagy fűtés során, hiszen így gyorsabban érhetjük el a kívánt hőmérsékletet az utastérben. Ennek az az előnye, hogy a már lehűtött vagy felmelegített levegőt használja, így nem szükséges a külső, esetleg hűvös vagy meleg levegőt beengedni. Ezzel a módszerrel elkerülhetjük a szennyezett külső levegő beáramlását olyan helyeken, mint például forgalmas városi utcák, alagutak vagy füsttel terhelt környezetek. A belső keringetés segít megóvni az utasteret a szennyeződésektől, így a légszennyezés hatásait is mérsékelhetjük. Ráadásul, pollenes időszakokban vagy poros környezetben különösen hasznos lehet, mivel csökkentheti az allergének bejutását az autóba, így kényelmesebb és egészségesebb utazást biztosít.

Mikor érdemes elkerülni a használatát?

Ha a belső keringetést hosszabb időn keresztül bekapcsolva tartjuk, az jelentősen csökkentheti az oxigén szintet az utastérben, miközben a szén-dioxid koncentrációja emelkedni kezd. Ez a jelenség könnyen álmossághoz és a figyelem csökkenéséhez vezethet. Ezen kívül, esős időben a belső keringetés használata fokozhatja az ablakok párásodását, mivel a nedves levegő nem tud elhagyni az utasteret. Ilyen helyzetekben célszerű a külső levegő beengedésére váltani. A hosszú távú belső keringetés ráadásul egészségügyi problémákat is okozhat, mivel a levegő kiszáradhat, ami torokkaparást, szemszárazságot és egyéb kellemetlen érzéseket idézhet elő – ezek pedig igencsak zavaróak lehetnek a vezetés során.

Related posts