A férfi, aki harmadikként lett a Neuralink agyi chipjének tulajdonosa, szó szerint a saját gondolataival alkotta meg a videóját.

Egy aprócska, mindössze néhány érme vastagságú chip varázsolta vissza Bradford G. Smith kommunikációs képességeit – ennek az innovatív eszköznek köszönhetően már akár Mario Kartozni is tud a gyerekeivel.
Az ALS-ben szenvedő Bradford G. Smith kapta meg harmadikként a Neuralink agy-számítógép-interfészét (BCI) - írja az Interesting Engineering. A férfi most egy, az X-en közzétett videóban osztott meg részleteket az implantátumról, kiemelve, hogyan segíti a mindennapjait a technológia. Az ALS - amiotrófiás laterálszklerózis - egy ritka idegrendszeri betegség, mely az izmok irányításának képességére van hatással. Ahogyan súlyosbodik, úgy befolyásolja a beszédkészséget, az evést, a mozgást, és a légzést is.
A Smith által birtokolt Neuralink-féle BCI (agyi számítógép interfész) forradalmasítja a gondolataink és a digitális világ közötti kapcsolatot, lehetővé téve, hogy a felhasználó a saját gondolataival irányítsa a számítógép kurzorát. A közzétett videóban Smith elárulta, hogy a chip segítségével nemcsak a kurzor mozgatását valósította meg, hanem maga a videó is az ő irányítása alatt készült. Ráadásul mesterséges intelligencia és régebbi felvételek felhasználásával képes volt egy digitális hangot is generálni, amely a narrációt szolgálta, így a nézők még inkább elmerülhettek a bemutatott anyagban.
Mielőtt Smith megkapta volna az implantátumot, egy régi szemkövető eszközt használt, amely nemcsak lassú volt, hanem fényes környezetben is gyakran idegőrlő kihívásokat okozott. Azonban a Neuralink chipje révén a kommunikációja gyökeresen megváltozott: sokkal gyorsabbá és zökkenőmentesebbé vált, lehetővé téve számára, hogy szinte gondolatban kapcsolódjon másokhoz.
Az Interesting Engineering cikkében olvashatunk arról, hogy ez a kis méretű chip körülbelül öt egymásra rakott érme vastagságának felel meg, és közvetlenül a koponya alá, a motoros funkciókért felelős agykéreghez lett beültetve. A forradalmian új eszköz több mint 1000 elektródát tartalmaz, amelyek lehetővé teszik a precíz agyi aktivitás nyomon követését és stimulálását.
A szerkezet egy számítógéphez csatlakozik vékony drótokon keresztül. Ez a komplex eszköz egyfajta tolmácsként funkcionál, ami a gondolatok segítségével mozgatja a kurzort. Az MIT Technology Review írása szerint a vékony drótok érzékelik az agyban a neuronok gyenge jeleit, melyeket felerősítenek, szűrnek - és azonosítják a kulcsfontosságú információkat.
Az így nyert információk már vezeték nélkül jutnak el Smith laptopjáig, amelyen mozgathatja a kurzort. A kommunikáció mellett még Mario Karttal is tud játszani a gyerekeivel. A Neuralink az ALS mellett a stroke, a gerincsérülés, valamint a szklerózis multiplex miatt kommunikációra képtelen emberek esetében is alkalmazni kívánja a chipet a jövőben.