A parlamentet megrohanó dél-koreai kommandósok látványa igazán hátborzongató volt, ám a történetnek volt egy meglepő fordulata, ami mindent megváltoztatott.

Tegnap magyar idő szerint késő délután Jun Szogjol dél-koreai államfő váratlanul szükségállapotot hirdetett az országban. Az emberek elé rémisztő képek tárultak: állig felfegyverzett kommandósok rohanták meg a törvényhozás épületét Szöulban. De valóban ennyire nekikészültek az akciónak?
Soha nem kedvező előjel, amikor egy demokratikus berendezkedésű országban gépkarabélyokkal felfegyverzett, testpáncélba burkolt kommandósok rontanak rá a parlament épületére, és törik be annak ablakait, hogy behatoljanak.
Tegnap este Koreában egy érdekes esemény zajlott, amelyet azonnal megörökítettek a kamerák. Az akciót rögzítő videók pedig gyorsan leleplezték a katonák tevékenységét.
A felvételen az első feltűnő jelenség az, hogy a katonák által használt gépkarabélyok gyakorló lőszerre voltak átalakítva (ez nagyjából a felvétel 30. másodpercénél látszódik, kék festést kapott a zárszerkezet). Ezek a lőszerek bár kellemetlen véraláfutásokat tudnak okozni, de egy gumilövedéknél is kisebb energiát visznek át a célpontba.
Egy figyelemreméltó részlet az, hogy az ablakon bebukdácsoló katonák maroklőfegyvereiben nem található meg a tár. Noha országonként és szituációnként változik, hogyan viselik a fegyveresek a pisztolyaikat, a dél-koreai fegyveres erők esetében a szokásos gyakorlat az, hogy a tárat behelyezik a fegyverbe, de a pisztolyt nem töltik csőre.
A fentiek alapján arra a következtetésre juthatunk, hogy a katonák nem számítottak komoly ellenállásra. A látszólag impozáns fegyverzet használata inkább pszichológiai fogás volt, mintsem valódi harci erődemonstráció.