Svájcban egy új petíció került előterjesztésre, amelyben a polgárok az Egészségügyi Világszervezetből (WHO) való kilépést szorgalmazzák. A kezdeményezés célja, hogy felhívja a figyelmet a nemzeti szuverenitás megőrzésére és a helyi döntéshozatal fontosság


Svájcban egy különleges kezdeményezés indult, melynek célja az ország kiléptetése az Egészségügyi Világszervezetből (WHO). Amennyiben a petíciót sikerül keresztülvinni, Svájc lehet az Amerikai Egyesült Államok után a második nemzet, amely elhagyja ezt a nemzetközi szervezetet. Az indítványról több hírforrás, például a fuer-rerechtigkeit.ch is beszámolt, felkeltve ezzel a közvélemény figyelmét és érdeklődését.

Egy alpesi ország, amely híres a közvetlen demokrácia gyakorlatáról és a gyakori népszavazásairól, elvileg csupán 20 ezer támogató aláírás összegyűjtését követeli meg ahhoz, hogy a petícióval foglalkozhasson a parlament. Legfrissebb hírek szerint reális esély van arra, hogy ezt a küszöböt sikeresen átlépjék a meghatározott határidőig, amely március 3-áig tart.

A svájci petíció létrejötte nem sokkal azután történt, hogy Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke, beiktatása előtt bejelentette: az országát kilépteti a WHO-ból. Indoklása szerint a szervezet globalista törekvései sértik a nemzeti szuverenitást. Trumpék különösen a WHO pandémiaszerződésére utalhattak, amely keretében a szervezet a világjárványokra való felkészültség jegyében próbálja a tagállamokat egy olyan "megállapodás" elfogadására ösztönözni, amely révén a nemzeti kormányok létfontosságú döntési jogokat adnának át a nemzetközi szervezetnek. Beiktatása után Trump kormánya azt kommunikálta, hogy megkezdik a szükséges lépéseket az Egyesült Államok kilépésének előkészítésére a WHO-ból.

A svájci petíció szervezői indítványuk kapcsán arra mutattak rá, hogy a WHO-t egyre több bírálat éri amiatt, hogy tevékenysége egyre kevésbé kötődik az egészségügyi kérdésekhez, ellenben - a nem a lakosság által választott bürokraták által működtetett szervezetnek - a tevékenysége egyre inkább utal hatalomkoncentrációt célzó tevékenységre.

Rávilágítottak arra, hogy bár az egészségügyi problémák kezelésében a nemzetközi együttműködés elengedhetetlen, sokan aggodalommal figyelik, ahogy a WHO fokozatosan több hatalomra tör. Az emberek nem nézik jó szemmel, hogy a szervezet az élet minden aspektusába szeretne beleavatkozni, amit rendkívül aggasztónak és kockázatosnak tartanak.

Related posts