Szomorú hír érkezett: elhunyt Székely Péter.


Az országot mély gyász borítja a szörnyű hír hallatán: Korda György oldala feketébe öltözik, és nehezen fogja fel, hogy már nincs közöttünk.

Székely Péter, a Transelektro egykori elnök-vezérigazgatója és a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének egykori alelnöke, 84 éves korában távozott az élők sorából, ahogy azt családja a Népszavával közölte. Székely Péter neve szorosan összekapcsolódik a magyar gazdaság rendszerváltás utáni fejlődésével, és olyan jelentős projektek állnak mögötte, mint a Duna Pláza megépítése, amely a modern kereskedelem egyik mérföldkövévé vált.

Székely Péter pályafutása a magyar gazdaság történetének egyik figyelemre méltó szakaszát jelképezi. Karrierje az állami külkereskedelmi vállalatnál indult, ahol segédüzletkötőként kezdett. A privatizációs folyamat után a Transelektro vezetőjeként és fő tulajdonosaként vált fontos szereplővé a piacon. Az ő irányítása alatt a cég nem csupán az ipari szektorban, hanem az ingatlanfejlesztés területén is úttörő szerepet vállalt, hiszen több impozáns bevásárlóközpont létrehozása is az ő nevéhez fűződik. Székely Péter így nem csupán üzletember, hanem a gazdasági innováció egyik úttörője is lett.

A Transelektro Székely vezetésével nemcsak a villamosmérnöki szektorban, hanem az ingatlanfejlesztés területén is kiemelkedő szerepet játszott. A vállalat nevéhez fűződik Magyarország első jelentős bevásárlóközpontja, a Duna Pláza, továbbá a Csepel és Sopron Pláza létrehozása is. Ráadásul a Ganz Transelektro keretein belül erőművi berendezések és trolibuszok gyártása is zajlott, ezzel megőrizve a cég ipari hagyományait.

Székely Péter életműve a magyar gazdaság rendszerváltás utáni fejlődésének egyik szimbóluma. Az üzleti életben betöltött szerepe és az általa elindított projektek máig hatással vannak az ország gazdasági és városi környezetére. Halála egy korszak végét jelenti, de munkássága tovább él az általa létrehozott értékekben.

Related posts