A Temu árnyékában: Kényszerítő lépések az e-kereskedelem vezetőinek körében – hogyan alkalmazkodnak a piac élvonalbeli szereplői?


A magyar e-kereskedelem szereplői most már nem csupán az uniós versenytársakkal, hanem a globális piacon is fokozott nyomás alatt állnak, ami arra kényszeríti őket, hogy gyorsabb ütemben alkalmazkodjanak. A Portfolio Retail Day 2025 konferencián vezető döntéshozók osztják meg tapasztalataikat és stratégiáikat, hogy bemutassák, mely eszközök és megoldások segíthetnek a siker elérésében ebben a kihívásokkal teli környezetben.

A hazai online kereskedők nem éppen irigylésre méltó helyzetben vannak. A 2023-as évhez képest a netes vásárlások forgalma 9,5%-ról 9%-ra csökkent a 2024 első háromnegyed évében, ami a teljes kiskereskedelmi szektorot illeti. Emellett a verseny nemcsak a hagyományos üzletekkel, hanem a digitális értékesítési platformok között is egyre kiélezettebbé válik.

A sötét előjel leginkább a Temu formájában kezd körvonalazódni, amely már minden harmadik magyar online vásárló telefonján jelen van.

A kínai óriás megérkezése olyan hatással bír, hogy az asztalok is meginognak, és úgy tűnik, a nemzetközi színtér feszültsége egyre csak fokozódik. A Temu döntése, miszerint európai rendeléseinek 80%-át helyi raktárakból kívánja teljesíteni, új dimenziót nyithat a piac számára.

Az egész pályás letámadásnak köszönhetően 2024-re itthon az e-kereskedelem importhányada 17%-ra emelkedett, míg a teljes online értékesítési szegmens forgalma 15%-kal nőtt.

Mindenki osztja azt a véleményt, hogy a hazai piacon működő szereplők sürgető helyzetbe kerültek. Az egyetlen járható út számukra az előrehaladás, amely során a megemelkedett fogyasztói igényekre válaszul a szolgáltatások színvonalának emelésével, az ügyfélélmény javításával és a technológiai újítások bevezetésével kell reagálniuk.

A versenyt ugyanakkor tovább élezi, hogy a hagyományos brick-and mortar, azaz "kőboltok" is mind hangsúlyosabban jelennek meg az online értékesítési térben hibrid modelljük révén.

A fizikai kiskereskedelem jövője, a plázák és kisboltok közötti verseny helyzete, valamint a releváns szakpolitikai aspektusok mind fontos kérdések, amelyekre választ keresünk. Az április 2-i Portfolio Retail Day 2025 esemény lehetőséget biztosít arra, hogy a szakma elismert képviselői egyesítsék tudásukat és tapasztalataikat. Itt találkoznak a legfrissebb hatékonyságnövelési stratégiák, innovatív megoldások és trendek, amelyek segíthetnek a fizikai árusítás jövőbeli formálásában. Az esemény során a résztvevők betekintést nyernek abba, hogy milyen irányvonalak mentén fejlődhet a kiskereskedelem, és hogyan érhetjük el a fenntartható és jövedelmező működést.

Related posts