A Tisza Párt kormányzási képességei megmutatkoztak, azonban számos alapvető kérdésre nem tudtak választ adni.

Ha onnan nézzük az eseményt, hogy a Tisza célja a kormányváltás, vagy akár a rendszerváltás kétharmados győzelemmel, akkor az a résztvevők számában, a vezérszónok magabiztosságában, az előadott kormányzati tervekben megfelelt az elvárásoknak
Róna Dániel, a 21 Kutatóközpont vezetője és politológus, a Tisza Párt szombati "Út a működő országhoz" című konferenciáján kiemelte, hogy a párttal szembeni kormányzóképesség iránti elvárások egyre inkább megfogalmazódtak. Hangsúlyozta, hogy a párt sikeresen teljesítette ezeket az elvárásokat.
A nagykanizsai rendezvényen a Tisza újabb szakértői jelentek meg, és a kerekasztal-beszélgetések során fokozatosan körvonalazódtak a párt társadalompolitikai, egészségügyi, oktatási és vízügyi alapelvei. Magyar Péter az eseményt záró beszédében bejelentette a magyar New Deal programot, amelyben többek között egy családi energetikai kezdeményezést, vasúti reformokat, a kilakoltatások leállítását, valamint egy Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal létrehozását ígérte.
Böcskei Balázs, politikai elemző és az IDEA Intézet stratégiai igazgatója a közelmúltban megrendezett kongresszust úgy értékelte, mint a Tisza és Magyar Péter eddigi útjának összegzését. A rendezvény célját sikeresen elérte, hiszen hangsúlyozta az eddig bejelentett kezdeményezések és a pártépítési folyamatok fontosságát, valamint azt, hogy a jövőre vonatkozóan is vannak konkrét terveik. "Ezek kulcsfontosságú lépések egy párt fejlődésében, ám általánosságban, ahogyan a modern politikai pártokat megismertük, a Tisza még mindig nem rendelkezik olyan alapvető struktúrákkal, mint például tagok vagy belső fórumok" - nyilatkozta. A szakértő hangsúlyozta, hogy a Tiszának mindenképpen bizonyítania kellett a szervezeti mivoltát, és ezt a kongresszus keretein belül sikerült is elérni.