A legkiválóbb cégvezetők számára kiosztották az elismerés legmagasabb fokát.


Az idén jubiláló Bizalom Gálán nyolc kategóriában ismerték el a sikeres magyar vállalatvezetők munkáját, az üzleti példaképnek járó Leader Of The Year díjat Tibor Dávid, a Masterplast elnök-vezérigazgatója érdemelte ki. Az idei évben kimagaslóan sok nő vehetett át elismerést.

A díjak kiosztása során összesen hét különböző értékelési szempontot vettek figyelembe, mint például a vállalkozói szellem, az üzleti teljesítmény, a csapatépítés és a digitalizáció. A verseny három fordulón keresztül zajlott, amely alatt alaposan megvizsgálták az üzleti paramétereket. Emellett a résztvevőknek egy átfogó pályamunkát is be kellett nyújtaniuk, amelyet a zsűritagok részletesen értékeltek.

Gangel Péter, a Leader Of The Year díj megálmodója és a gálát szervező Bizalmi Kör alapítója, úgy véli, hogy az idei év legfontosabb üzenete a kitartás és az alázat erejéről szól. Szerinte ezek a tulajdonságok elengedhetetlenek ahhoz, hogy bármit elérhessünk az életben.

Mindenki komoly erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy méltó legyen a díjra. Ez egy kivételes alkalom a vezetők számára, hogy elgondolkodjanak önmagukon, és egy lépést hátra lépve reflektáljanak arra, milyen vezetőkké váltak az évek során.

Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója, aki a zsűri tagjaként a vállalkozói szellem kifejeződéséért felelt, izgalmas gondolatokat osztott meg:

Végh Richárd hangsúlyozta, hogy külön öröm számára, hogy idén számos női vállalatvezetőt ismertek el. E mögött nem áll semmiféle kvóta, csupán a kiemelkedő teljesítményük áll.

Ez a téma különösen lényeges, hiszen Magyarországon a női vezetők aránya még mindig meglehetősen alacsony. A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint 2023-ban a hazai igazgatóságok csupán 12%-át, míg a vezérigazgatói pozíciók 5,9%-át töltötték be nők. Ezen kívül a vezetői pozíciókban a női arány 21,5%-ra rúgott. Ezek a számok jelentősen elmaradnak a globális és az Európai Unió átlagától, ami arra figyelmeztet, hogy még sok teendőnk van a női vezetői szerepek előmozdítása terén.

Endrei-Kiss Judit, az RTL-Magyarország szervezetért felelős vezérigazgató-helyettese rámutatott, hogy a női vezetők még mindig számos társadalmi elvárással és előítélettel szembesülnek. Véleménye szerint fontos, hogy a fiatal nők, akik éppen most lépnek be az üzleti világba, tudatosan felkészüljenek ezekre a kihívásokra. Judit számos hasznos tanáccsal szolgált számukra, amelyek segíthetnek a sikeres karrierépítésben és a magabiztosság növelésében.

A 2024-es Leader Of The Year verseny során három inspiráló női díjazott is elismerésben részesült. A díjátadó ünnepséget követően lehetőségünk nyílt arra, hogy beszélgessünk velük és megismerjük történeteiket.

Petricsek Ildikó, a SWICON Zrt. megálmodója és alapítója, az Év Női Cégvezetője díj büszke tulajdonosa, úgy véli, hogy ez a kitüntetés nem csupán az eddigi pályafutásának összegzése, hanem a közösség bizalmának megnyilvánulása is. "Számomra a legfontosabb elv, hogy minden siker mögött emberek állnak, és nélkülük nem érhetnénk el ilyen eredményeket" – hangsúlyozza Ildikó, aki mindig is a csapatmunkát és az emberi kapcsolatokat helyezte a középpontba.

Heizer Anita, a Vitee Beauty Kft. alapítója és a kisvállalati kategória győztese, hangsúlyozta, hogy a vezetőknek is elengedhetetlen a dicséret. „Ez nem csupán belső motivációt ad, hanem külső megerősítést is nyújt, ami segít fenntartani a lelkesedést” – mondta. Rámutatott, hogy a sikerhez elengedhetetlen az álmodozás és a világos vízió, amelyek irányt mutatnak a célok elérésében.

A nagyvállalati kategória nyertese pedig Zsolt Orsolya, a Multi Alarm Zrt. vezérigazgatója lett, aki úgy fogalmazott: számára ez a díj igazából az egész cégé. "A verseny rávilágított arra, hogy mennyi különböző területtel kell folyamatosan foglalkoznunk és jónak lenni benne."

Minden évben nagy várakozás előzi meg, hogy vajon ki nyeri az abszolút díjat. 2024-ben az üzleti példaképnek Tibor Dávidot, a Masterplast Nyrt. elnök-vezérigazgatóját választották.

Related posts