Jót tesz-e, ha indulás előtt elvégezzük a szükségletünket? A szakértők véleménye erről meglehetősen érdekes és elgondolkodtató.

Ezt a jelölést integráld a meglévő Gmail-címedbe: azok az oldalak, amelyek személyes adatokat szivárogtatnak, könnyen lelepleződnek.
"Na jó, még pisilek indulás előtt." Ismerős mondat? Szinte mindenki így kezdi a napját, amikor elhagyja otthonát. De vajon érdemes csak azért kierőltetni, mert utána nem lesz lehetőség?
Azt sokszor hallani, hogy a vizelet tartogatása nem egészséges, és bizonyos esetekben akár húgyúti fertőzéshez, hosszú távon pedig hólyagkárosodásához is vezethet.
Naponta általában 4-8 alkalommal látogatjuk meg a vécét. Harminc éves korig jellemzően csak egyszer ébredünk fel éjszaka ilyenkor, viszont a hatvanadik évünket betöltve ez a szám akár kétszeresére is nőhet. A hólyag kapacitása és rugalmassága határozza meg, mennyi vizeletet tudunk tárolni, és ez a rugalmasság változhat attól függően, hogy mennyire kényszerítjük magunkat a vizelésre, akár a szükségletünknél többször is.
A napi 4-8 pisit simán átlépi egy átlagember, ha minden elindulás előtt könnyít magán. Ilyenkor a pisilés nem biológiai szükséglet, sokkal inkább pszichológiai. Enyhíti a szorongást, amikor egy olyan helyre indulunk el, ahol nem lesz lehetőségünk elmenni vécére.
Ez azonban hosszú távon túlműködő hólyagot eredményezhet, ami hirtelen és gyakori vizelési ingerhez vezet. A húgyhólyag kapacitása átlagosan 300-600 milliliter, és mivel ez egy nyúlékony szerv, könnyen megváltozhat a befogadóképessége.
Természetesen, nem világvége, ha néha-néha csak úgy "indításként" elugrasz a mosdóba, de ha rendszeresen minden egyes útra indulás előtt megkönnyíted a dolgot, az a hólyagod számára azt jelentheti, hogy alkalmazkodik ehhez a rutinhoz. Így előfordulhat, hogy a hólyagod már jóval azelőtt jelezni kezd, hogy valóban szükséged lenne a toaletre.
A vizelet rendkívül gazdag információforrás az egészségi állapotunkkal kapcsolatban. Színe, illata és textúrája sokféle problémára, például rákos megbetegedésekre vagy epehólyag-gyulladásra is utalhat. Ha észleljük, hogy vécézési szokásaink megváltoznak, vagy ha fájdalmasabbá válnak ezek a pillanatok, mindenképpen érdemes szakemberhez fordulni, hogy megfelelő vizsgálatokat végezzenek el. Az egészségünk érdekében fontos, hogy figyeljünk ezekre a jelekre!