Itt van Kína reakciója Trump vámháborújára.

Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Most érdemes jelentkezni!
A legfrissebb információk szerint a tőzsde egy fontos megbeszélést bonyolított le, amelyen tíz jelentős brókercég, például a Citic Securities, az Orient Securities és az Industrial Securities vezetői vettek részt. A találkozó célja az volt, hogy közösen átbeszéljék, hogyan lehetne megvédeni a részvénypiacot a külső sokkhatásokkal szemben. A pénzügyi szolgáltatók bizakodóan nyilatkoztak Kína gazdasági kilátásairól, és hangsúlyozták elkötelezettségüket a piac stabilitásának fenntartása iránt.
A találkozóra azért került sor, mert a Central Huijin, a kínai állami befektetési alap, valamint más állami tulajdonú pénzügyi intézmények korábban jelezték, hogy szeretnék bővíteni részvénypiaci aktivitásukat. E lépés célja, hogy mérsékeljék a kereskedelmi háború következményeit.
A részvénypiac megerősítését célzó lépések részeként
Több mint száz kínai tőzsdei cég jelentette be részvényeik vásárlására vagy visszavásárlására vonatkozó terveit.
Az építőipari gépeket gyártó Sanyi Heavy Industry Co. közölte, hogy kedden 5 millió darab részvényt vásárolt vissza 92,9 millió jüan értékben. Az XCMG Construction Machinery vállalat akár 3,6 milliárd jüan értékű saját részvény visszavásárlását is kilátásba helyezte.
A kínai állami vagyonfelügyelet (SASAC) irányítása alatt több mint húsz, a központi kormányzat által felügyelt nagyvállalat, köztük Kína legnagyobb olaj- és gázipari szereplője, az állami tulajdonú PetroChina, valamint a legnagyobb kőolajfinomító, a Sinopec, bejelentette, hogy részvényvisszavásárlási programot indít. Ezen kezdeményezéshez csatlakozott olyan energiatermelő vállalatok is, mint a China Shenhua Energy és a GD Power Development.
Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke hétfőn bejelentette, hogy amennyiben Peking ténylegesen bevezeti a 34 százalékos viszontvámot az amerikai termékekre, akkor azonnali hatállyal leállítja a kínai féllel folytatott tárgyalásokat, és egy újabb 50 százalékos importvámot fog kivetni a kínai árukra. Ezzel a már korábban bevezetett 20, 34 és 54 százalékos vámok után a teljes vámteher akár 104 százalékra is nőhet, ami szakértők szerint jelentős nyomást gyakorolna a kínai kormányra.
A kínai részvénypiac az elmúlt napokban hathavi mélypontra esett, a befektetői hangulatot elsősorban az amerikai kereskedelempolitikai intézkedések és a geopolitikai bizonytalanságok befolyásolták.
A címlapkép egy figyelemfelkeltő illusztráció, amely a tartalom lényegét tükrözi. A képet a Getty Images biztosította.
Ez a szöveg nem tekinthető befektetési tanácsadásnak vagy ajánlásnak. Kérjük, vegye figyelembe, hogy a következő információk jogi szempontból tájékoztató jellegűek.