Futárok vigyáznak a magyar nyugdíjasokra.
Fantasztikus módon kreatív csalási technikák terjednek el országunkban, amelyekkel csomagokkal próbálnak csapdába csalni a gyanútlan időseket, hogy megszerezzék a pénzüket. Azonban a futárok nem hagyják magukat, és ügyesen észlelik a trükköket.
Döbbenetes, de egyre gyakoribb, hogy olyan csomagokat kézbesítenek a futárok, amelyeket a címzettek valójában sosem rendeltek meg. A megtévesztés lényege: az utánvétes küldemények átvételével a gyanútlan áldozat kifizet akár több tízezer forintot is egy értéktelen termékért, vagy egyenesen egy üres dobozért.
A Dívány egyik nyugdíjas olvasója nemrégiben három olyan csomagról kapott értesítést, amelyeket egyáltalán nem rendelt meg. Az első alkalommal még megpróbálta visszahívni a futárt a következő napra, remélve, hogy talán egy barátja vagy ismerőse küldhette neki a meglepetést.
A kézbesítő azonban másnap már figyelmeztette: ha nem biztos a feladóban, inkább ne vegye át azt, mert ez nem más, mint egy aljas csalási módszer. Elmondása szerint különösen az idősebbeket, nyugdíjasokat célozzák a csalók, akik sokszor abban a hitben fizetik ki az utánvétet, hogy a gyermekeik küldtek nekik valamit.
A közösségi média platformjain egyre inkább elárasztanak minket hasonló beszámolók. A Facebook-csoportokban több száz olyan eset található, ahol az érintettek értéktelen tárgyakat vagy akár teljesen üres csomagokat kaptak.
Szakértők javasolják, hogy ha bármilyen kétség merül fel a küldemény eredetével kapcsolatban, akkor a legjobb döntés, ha nem fogadjuk el azt. Amennyiben azonban már átvettük a csomagot, fontos, hogy megőrizzük a csomagolást, és tegyünk bejelentést a rendőrségen vagy a fogyasztóvédelemnél.