Ez az ország elérkezett egy határhoz, és úgy döntött, hogy véget vet a tengerentúlról érkező furcsa nevekkel való szórakozásnak. Az illetékesek elkezdték betiltani azokat az amerikai elnevezéseket, amelyek már túlságosan furcsák vagy értelmetlenek.

"Eddig és ne tovább!" - figyelmeztet a kormány azoknak a szülőknek, akik valamilyen oknál fogva Királynak, Hercegnek vagy Hercegnőnek szeretnék elnevezni gyermeküket, legalábbis hivatalosan, anyakönyvileg. Új-Zéland úgy döntött, hogy elég volt az amerikai divathóbortból.
Különös tendencia figyelhető meg az Egyesült Államokban, ahol a királyi ihletésű utónevek, mint például a King (Király), Prince (Herceg) és Princess (Hercegnő) egyre népszerűbbé válnak. Új-Zéland viszont határozottan ragaszkodik a névadási szabályaihoz, amelyek szigorú kereteket szabnak a szülők választásának. Egy friss hivatalos adatigénylés alapján kiderült, hogy a helyi hatóságok 11 alkalommal utasították el a King név bejegyzését, és hasonló sorsra jutott 10 Prince, 4 Princess, valamint a kreatívabb Pryncess név is, amelyből 2 kérelem érkezett. Úgy tűnik, hogy az új-zélandi hatóságok nem ismernek kiskapukat a névadás terén.
Az ország névadási szabályait a New Zealand Law Society ellenőrzi, amely megállapította, hogy a nevek maximális hossza 70 betű lehet, nem tartalmazhatnak szokatlan szimbólumokat, és nem utalhatnak hivatalos címekre. Ennek az utóbbi szabálynak talán van némi köze ahhoz, hogy Új-Zéland hivatalosan brit gyarmat, ami azt jelenti, hogy valóban van királyuk és különféle méltóságok, akiknek titulusai tiszteletet érdemelnek.
Ez jelentősen eltér az Egyesült Államok sokkal engedékenyebb megközelítésétől, ahol a királyi utónevek népszerűsége évről évre nő. (Lehet, hogy azért, hogy gazdagságot hozzon?) Az amerikai Társadalombiztosítási Hivatal adatai szerint a King a 266. leggyakoribb név volt 2023-ban, a Royal a 402., a Prince a 364., míg a Princess a 919. helyet foglalta el. Bár az USA általánosságban szabad kezet ad a szülőknek gyermekeik elnevezésében - az alkotmány értelmében -, egyes államok mégis szabályozzák a kérdést.
Országszerte tilos például olyan neveket adni, mint Adolf Hitler, Messiah (Megváltó), Jesus Christ, vagy akár egy szimbólum, például @. Igaz, ez utóbbi mintha nem vonatkozan Elon Muskra. Igaz, Kaliforniában a kötőjel és az aposztróf megengedett - így lehetett Musk és Grimes gyermekének neve hivatalosan X AE A-XII. Számos állam tiltja azonban a számokat, piktogramokat, idegen karaktereket, emojikat és sértő kifejezéseket is.
Kentucky államában szinte nincsenek névadási korlátozások, míg más államok továbbra is szabályozzák a nevek, például a "King" vagy "Queen" használatát. Egy figyelemre méltó eset Sean "Diddy" Combs fiával kapcsolatos, akit a művészvilágban "King Combs" néven ismernek, de hivatalosan Christian Casey Combs néven anyakönyvezték.
Érdekes megfigyelni, hogy a 2024-es év legkedveltebb keresztnevei az Egyesült Államokban és Új-Zélandon meglepően hasonló mintázatot mutatnak. Az amerikai fiúnevek élbolyában Liam, Noah, Oliver, Theodore és James található, míg Új-Zélandon a népszerűségi lista élén Oliver, Noah, Henry, Leo és Theodore áll. A lánynevek esetében az USA-ban Olivia, Emma, Amelia, Charlotte és Mia a legkeresettebbek, míg Új-Zélandon Isla, Amelia, Charlotte, Olivia és Mia dominál a listán. Ez a hasonlóság érdekes társadalmi és kulturális párhuzamokat vet fel a két ország között.