Donald Trump fenyegető üzenetet küldött az egyik legnagyobb napilapnak, amelyre a média válaszlépést tett a felmerült vádakra.


A The New York Times élesen bírálta Donald Trumpot, miután az amerikai elnök jogi lépésekkel fenyegette meg a lapot egy tudósítás miatt, amely az elnök Paramount Global-lal (a CBS News anyavállalatával) folytatott peres ügyéről szólt. Trump azzal vádolta az újságírókat, hogy elfogultak ellene, és kijelentette, közbelépésük akár jogi következményekkel is járhat. A lap közleményében visszautasította az elnök fenyegetéseit, hangsúlyozva a szabad sajtó védelmét, és jelezte, hogy nem hátrálnak meg az igazság feltárásától.

A The New York Times a cikkében többek között arról írt, hogy a per megalapozatlan, a CBS News könnyedén nyer a bíróságon. Ezután fakadt ki Donald Trump, és a következőket fogalmazta meg többek között egy hosszú közösségi médiás bejegyzésében: "A hamis híreket közlő, bukott New York Times azt állítja, hogy az ügy megalapozatlan. Ezt ők sem gondolhatják komolyan, csak gyógyíthatatlan Trump-fóbiában szenvednek". Az amerikai elnök hozzátette, a lappal szemben jogi lépéseket tervez, ügyvédeivel már vizsgálják a lehetőségeket.

A The New York Times nyilatkozatában határozottan elutasította az elnök fenyegetéseit, kiemelve a szabad sajtó védelmének fontosságát, és hangsúlyozták, hogy nem fognak visszariadni az igazság feltárásától.

A The New York Times-t nem tántorítják el a kormány megfélemlítő taktikái. Továbbra is félelem és részrehajlás nélkül kutatjuk az igazságot

- így nyilatkozott a lap a közösségi médiás posztjában az X platformon.

A hivatkozott per alapját egy 2024 októberében készült 60 Minutes interjú képezte, amelyben Kamala Harris volt alelnök válaszolt a Gázai övezettel kapcsolatos kérdésekre. Trump szerint a CBS News manipulálta a felvételt, hogy Harris válaszát kedvezőbb színben tüntesse fel, és ezzel befolyásolta a választási eredményeket. Az elnök vádja szerint Harris egyik válaszát kivágták, annak helyére pedig egy másik kérdésre adott mondatait vágták be, hogy a választási kampányban ne szenvedjen kárt miatta. Trump 10 milliárd dolláros kártérítést követelt, illetve azt, hogy a CBS News hozza nyilvánosságra az interjú teljes, szerkesztetlen változatát. A csatorna tagadta a vádakat, és közölte, hogy az interjút a műsoridő figyelembevételével szerkesztették, de nem történt manipuláció.

A CBS News szerint Donald Trump novemberben aratott választási győzelme tárgytalanná tette az ügyet, de az elnök kitart a per folytatása mellett, amire ő maga nyertes ügyként tekint. A CNN megjegyezte, a csatorna hajlandó lenne alkut kötni, de ahhoz az elnök beleegyezése szükségeltetik.

Related posts