A keddi tragikus baleset során először alkalmazták a katasztrófaturisták elkerülésére szolgáló paravános takarást.

Nem csupán a kegyeleti szokások tiszteletben tartása érdekében, hanem a kíváncsiskodók okozta torlódások elkerülése végett is.
Manapság egyre gyakoribb, hogy közlekedési balesetek helyszínén a forgalom nem csupán lelassul, hanem meg is torpan, mivel az arra járók inkább a telefonjukat veszik elő, hogy videókat vagy fényképeket készítsenek. Ez a viselkedés nemcsak a forgalmi rendet zavarja meg indokolatlanul, hanem jelentős balesetveszélyt is jelent, hiszen a figyelemelterelés miatt könnyen újabb balesetek történhetnek.
Az autópályakezelő MKIF Zrt. szerint az ilyen "fantomdugók" akár újabb ütközésekhez is vezethetnek, amikor a figyelmetlenül haladó sofőr nem tud időben reagálni az előtte váratlanul lassító autóra. Emellett sokan nem gondolnak bele abba sem, hogy a baleseteknél sokszor súlyos sérültek vagy elhunytak is vannak, és senki sem szeretné hozzátartozóját kiszolgáltatott állapotban viszontlátni a közösségi médiában.
Ezért - külföldi minták alapján - a hatóságok kísérleti jelleggel bevetették az úgynevezett "NO PHOTO" molinót, amely takarást biztosít a balesetek helyszínén. Július 8-án, az M1-es autópályán történt tragikus balesetnél már alkalmazták is az új paravánt, amelynek célja nemcsak a kegyelet védelme, hanem a kíváncsiskodókból fakadó forgalmi torlódások megelőzése is.