A bíróság előtt egy autót nyújtott be, miközben a több minisztériumot érintő korrupciós óriásper középpontjában álló kulcsfigurának egy egymillió eurós katamaránja is van.

A bíróság jogerősen letöltendő fogházbüntetésre ítélte a vádalkut kötött H. Anitát, aki a több minisztériumot érintő korrupciós óriásper középpontjában áll. A 24.hu információi szerint, bár a nő ellen közel 800 millió forintos vagyonelkobzás van folyamatban, a hatóságok eddig nem foglalták le vagyona jelentős részét, így a börtönbüntetés végrehajtása eddig elmaradt.
Mindössze egy autója és 10-15 millió forintja van, vallotta a pályázatíró az októberi tárgyaláson a bíróság előtt, miközben a 24.hu szerint horvátországi tengerparti nyaraló és egy dél-spanyolországi luxuslakás is van a nevén.
Ráadásul, a lap információi szerint H. Anita portfóliójába tartozik egy körülbelül egymillió euróra (400 millió forintra) értékelt katamarán is, amely a horvátországi Primošten kikötőjében horgonyoz. A hajó bérleti díja naponta 260 euró, ami hozzávetőlegesen százezer forintnak felel meg. A 2020-as gyártású, 12 férőhelyes katamarán a horvát cégnyilvántartás adatai szerint a H. Anita által birtokolt Jadran Turizam céghez kötődik, és a zágrábi OTP Bank segítségével lízingelik.
A "széles körű korrupciós bűncselekmények gyanúja" körüli első jelentés 2022. április 20-án látott napvilágot. Ekkor a Pénzügyminisztérium egy meglehetősen tömör közleményben értesítette a nyilvánosságot arról, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség hivatali vesztegetés elfogadása és más bűncselekmények miatt őrizetbe vette a tárca három pályázatkezelő munkatársát. A kormánypárti Magyar Nemzet úgy tudja, hogy "több minisztériumban is lecsaptak" olyan egyénekkel szemben, akik pályázatok kedvező elbírálása érdekében kenőpénzt fogadtak el. A lap megjegyzi, hogy a vizsgálat csak "alacsonyabb rangú bürokratákra" terjedt ki, akik az osztályvezetői szintig terjesztették ki a tevékenységüket.
Néhány nappal később aztán kiderült, hogy a Miniszterelnökség egy főosztályvezetője és egy pénzügyminisztériumi helyettes államtitkár (Karsai Tamás) érintett lehet az ügyben, és hogy "kis hálózat" helyett valójában 54 személy és több mint száz EU-s, illetve hazai forrásból finanszírozott pályázati program 25 milliárd forintja érintett az ügyben. A nyomozás során több mint 300 érintett pályázatot vizsgáltak meg, és az ügyben akkora az iratanyag - nagyjából 100-120 ezer oldalnyi -, hogy a bírósági informatikai rendszer lefagyott, amikor megpróbálták feltölteni. Csak a vádirat mintegy 400 oldalas, és bár október óta több mint tucatnyi tárgyalási napot tartottak, még mintegy tíz vádlott nem került bíróság elé, köztük a már említett elmeorvosi szakértői vizsgálatra küldött I. rendű vádlott sem.
A nyomozás akkor vette kezdetét, amikor az ügy egyik kulcsszereplője egy nejlonzacskóba rejtett készpénzzel próbálta megvásárolni álmai luxusautóját egy szalonban. E személy, aki minden valószínűség szerint az I. rendű vádlott, dr. K. T. volt, a második előkészítő ülésre idézés nélkül érkezett, és akárcsak az első ülésnél, most is ki kellett őt vezetni a bíróságról. Érkezésével egy fehér nejlontáskát is hozott magával, amelyet ő maga "korrupciós szatyor"-nak titulált.