6 jel, hogy lelkileg már búcsút intettél a munkahelyednek 1. **Érdektelenség**: Ha már nem érzed a lelkesedést a feladataid iránt, és a munka csak egy kötelező nyűg számodra, az első jele lehet, hogy a lelked már másutt jár. 2. **Folyamatos fáradtság**:


A munkahelyváltás ideje sokszor nemcsak egy hirtelen döntés következménye, hanem számos jel mutat arra, hogy itt az ideje a változtatásnak. Kérdés csupán az, hogy észreveszed-e ezeket a jeleket, vagy inkább elmenekülsz előlük, mintha homokba dugnád a fejed.

A párkapcsolatokhoz hasonlóan egy munkakapcsolat zátonyra futására is figyelmezhet több jel, amit nem tanácsos a szőnyeg alá söpörni. Érdemes tehát a szívedre tenni a kezed, és végiggondolni, hogy az alábbiak közül mennyit érzel magadon. Ha egyet sem, akkor kivételesen szerencsés vagy!

Ha viszont úgy érzed, hogy három vagy több jel arra utal, hogy rólad van szó, érdemes elgondolkodnod az állásváltás lehetőségén, és elkezdeni a cselekvést! Nem azt javasoljuk, hogy azonnal mondj fel a munkahelyeden, de hasznos lehet, ha elkezdesz állásajánlatokat kutatni, összeállítasz egy figyelemfelkeltő önéletrajzot, és nyitott szemmel figyeled a lehetőségeket.

A helyzet javítása érdekében érdemes lehet kezdeményezni változtatásokat a jelenlegi munkahelyeden, hogy közösen megoldhassátok a felmerülő problémákat. Fontos, hogy ne csupán a barátaidnak vagy a családodnak panaszkodj a munkáddal kapcsolatban, hanem aktívan lépj fel a változások érdekében! Tedd meg az első lépést, és alakítsd a környezetedet a jobbá válás érdekében!

Számos tényező vezethet el téged ahhoz a felismeréshez, hogy ideje továbblépni, és összeszedni a dolgaidat. Az érkezéshez kapcsolódó érzések azonban sokszor nehezen kezelhetők. Különösen kihívást jelenthet ez, ha már hosszú időt töltöttél el a jelenlegi munkahelyeden. Az igazi megoldás azonban nem az, hogy még évekig ragaszkodj a megszokott környezethez anélkül, hogy bármilyen változást eszközölnél!

Ez az állapot talán nem a legkényelmesebb, de a te nézőpontodból egyértelműen kedvező üzenetet hordoz! Az ember általában akkor érez így, amikor már mindent felfedezett, minden lehetőséget kiaknázott, és minden célt elért a munkahelyén. Ilyenkor lényegében nincs már hova fejlődnie. Ha pedig benned megvan az a vágy, hogy többre vágysz, mint amit itt elérhetsz, akkor ez az érzés előbb-utóbb egyre inkább dominálni fog az életedben.

Amikor a szívednek kedves emberek vesznek körül, és olyan dolgokkal foglalatoskodsz, amik igazán kedvedre valók, szinte olyan, mintha repülne az idő. Nos, egy hozzád nem passzoló munkahelyen ennek épp az ellenkezőjét érezheted: úgy tűnhet, visszafele jár az óra, és soha nem jön el a munkaidő vége.

Ez a lelkiállapot hosszú távon rendkívül nyomasztó és a teljesítményedre is kihat, vagyis se neked, se a munkaadódnak nem jó, ha eljutsz erre a pontra!

Minden munkakörhöz hozzátartoznak olyan feladatok, amelyek nem feltétlenül a szíve csücskei, és ez önmagában még nem indokolja a munkahelyváltás gondolatát. Azonban, ha a teljes munkaidő során folyamatosan azt tapasztalod, hogy a feladataid nem nyújtanak örömet, akkor érdemes lehet figyelmeztető jeleket keresni.

Amennyiben úgy tapasztalod, hogy az adott munkád nem hoz örömet számodra, érdemes elgondolkodnod azon, hogy nem csupán a munkahelyedet, hanem talán a szakmádat vagy legalábbis a munkakörödet kellene megváltoztatnod. Ez a váltás nem mindig egyszerű feladat, de a cél, ahová eljuthatsz, minden egyes erőfeszítésedért kárpótolhat!

Ez alatt nemcsak a fizetésed mértékét értjük, hanem a személyed, a tudásod és a munkád megbecsülését is. Meghallgatják a véleményedet a munkahelyeden? Adnak a szavadra? Meg szoktak dicsérni? Számíthatsz a kollégáidra legalább a munkában?

Ha ezekre sorra nemmel válaszoltál, az nagy valószínűséggel arra utal, hogy igazából nem vagy része a csapatnak, pedig a gördülékeny és eredményes munkavégzéshez ez fontos lenne. Az önbecsülésedről nem is beszélve!

Ez a helyzet már önmagában is rendkívül zavaró, de a nap előrehaladtával csak még rosszabbá válik, amikor feszültség és ingerlékenység tör felszínre – ami szinte elkerülhetetlen, ha valaki testileg és lelkileg is kimerült. Ha nem csupán alkalmanként, hanem folyamatosan úgy ébredsz, mintha egy pillanatot sem pihentél volna, akkor ideje elgondolkodnod a következő lépéseken.

Amikor a munkahelyedre való belépés szinte fizikai fájdalommal jár, akkor valószínűleg nem ott találod meg az álmaid állását. Ez a szürkeség nemcsak lelkileg, hanem testileg is kimerítő, így nem érdemes hosszú távon ragaszkodni egy ilyen helyzethez. Az élet túl rövid ahhoz, hogy örömtelen környezetben töltsük el a napjainkat!

Ezt a helyzetet több szinten is átélheted: úgy érezheted, hogy a fejlődés lehetőségei elérhetetlenek számodra, nem találkozol olyan kihívásokkal, amelyek illeszkednének a tudásodhoz és a képességeidhez. A munkahelyi légkör sem kedvező, a kollégák között feszültség uralkodik, ami megnehezíti az együttműködést. Ráadásul a karriered előrehaladása is megakadt, és az anyagi helyzeted sem javul, pedig vágysz arra, hogy előrébb lépj és javíts az életed minőségén.

Mindegy, hogy a fentiek közül melyik területen van hiányérzeted, egy idő után olyan lesz, mintha egész nap szűk cipőben kellene járnod-kelned. Ezt a kényelmetlen, sőt sokszor kimondottan fájdalmas helyzetet csak úgy lehet megoldani, hogy a méretednek megfelelő lábbelire váltasz - amit munkafronton is megvalósíthatsz!

Related posts